SZC logo

Bajai Szakképzési Centrum

OM kód: 203028/015 | 6500 Baja, Bácska tér 1.

Intézmény logo

Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2024. jún. 14.


FZ

  LÁTOGATÁS A BAJAI TÜRR ISTVÁN MÚZEUMBAN

  Iskolánk 11. és 12. évfolyamos logisztikai technikus tanulói múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt a Bajai Türr István Múzeumban.

  Múzeum

  A foglalkozás keretén belül a lelkes múzeumpedagógusok - Pallós Boglárka és Karai Dóra - színes, interaktív programmal várták a fiatalokat, amely fő témája, a vízi szállítás, illetve a vízen szállított termékek, legfőképp a gabonafélék voltak. Tanulóink megismerték, hogy hajdan hogyan lett a búzából kenyér, meggyúrták és megsütötték saját kenyerüket, illetve borsos kalácsukat, bejárták a múzeum tárlatait, megismerkedtek Baja múltjával és a parasztok, polgárok életével, mindennapjaikkal, a megélhetésükhöz nélkülözhetetlen szerszámaikkal, mindennapi használati tárgyaikkal. Külön tetszett a résztvevőknek, hogy nem egy passzív előadáson vettek részt, mindannyian bevonódtak a „történelmi játékba”. Köszönjük szépen a múzeum munkatársainak a tartalmas foglalkozást, és Eleki Barbara tanárnőnek a szervezést!

   

  További képek galériánkban...

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  vakáció

  VAKÁCIÓ

  A mai oktatói értekezlettel számukra is véget ért a 2023/2024-es tanév. Élményekben gazdag szép nyarat, jó pihenést kívánunk minden jelenlegi és volt tanítványunknak!

  2024. jún. 28.


  FZ

  tanévzáró

  TANÉVZÁRÓ 2024.

  Hétfőn reggel 9 órakor tanévzáró ünnepséggel fejeződött be a 2023/2024. tanév a Türr-ben.

  2024. jún. 25.


  FZ

  év türrös tanára

  AZ ÉV TÜRRÖS TANÁRA: KOLLÁNYI MIKLÓS GYÖRGY

  Harmadik alkalommal adták át iskolánkban az Év Türrös Tanára díjat, melyet a legtöbb ajánlást szerző 5 tanár közül az nyer el, aki a legtöbb szavazatot kapja. A díjat Bor Katalin igazgatónő javaslatára 2021-ben az oktatói testület azzal a céllal alapította, hogy ilyen módon is kifejezésre kerüljön a tisztelet és nagyrabecsülés azon tanárok iránt, akik áldozatos munkájukkal oktatják, nevelik a türrös tanulókat.

  2024. jún. 24.


  FZ


  Partnereink

  SZC logo

  Bajai Szakképzési Centrum


  Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum

  6500 Baja, Bácska tér 1.

  Telefon: + 36 79 524 670

  E-mail: titkarsag@turr.hu

  OM azonosító: 203028/015


  2024Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum