SZC logo

Bajai Szakképzési Centrum

OM kód: 203028/015 | 6500 Baja, Bácska tér 1.

Intézmény logo

Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2024. márc. 27.


FZ

  MEDDIG ELÉG A FÖLD VÍZKÉSZLETE?

  A felmelegedés, a növekvő népesség és a szükségtelen túlfogyasztás miatt egyre jobban nő az emberek vízigénye, miközben a fogyasztásra alkalmas édesvíz egyre kevesebb. Ma több millió ember nem jut biztonságos, tiszta vízhez, sokaknak pedig naponta több mint félóra az út az ivóvízért. Mindezek miatt a vízkrízis az egyik legnagyobb kihívás napjainkban.

   MEDDIG ELÉG A FÖLD VÍZKÉSZLETE?

  Először az ENSZ 1992-ben Rió de Janeiróban rendezett Környezet és fejlődés konferencián kezdeményezték a víz világnapját, melyet 1993 óta minden évben március 22-én tartunk. Célja, hogy felhívja a figyelmet a tiszta víz fontosságára és az édesvizek veszélyeztetettségére.

  Iskolánkban tematikus foglalkozások keretében foglalkoztunk ezzel a fontos témával. Makkosné Sörös Mária tanárnő vezetésével az oktatás ágazaton tanuló diákok szemléletformálás, értékteremtés témakörben készített foglalkozástervet.

  Janotka Zoltán tanár úr tanítványai a földrajz tantárgyhoz kapcsolódóan az ivóvíz védelmére figyelmeztető plakátokat készítettek.

  Gyurkity Tamás tanár úr pedig a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karának víz világnapi rendezvényén vett részt 10. D. logisztikus tanulókkal.

   

  További képek galériánkban...

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  ISMÉT DIGITÁLIS TÉMAHÉT A TÜRRBEN

  ISMÉT DIGITÁLIS TÉMAHÉT A TÜRRBEN

  Iskolánk idén is csatlakozott a digitális témahéthez.

  2024. ápr. 13.


  FZ

  04.05. TÜRR100 – A DIÁKÖNKORMÁNYZAT NAPJA

  04.05. TÜRR100 – A DIÁKÖNKORMÁNYZAT NAPJA

  Április 5, péntek tanítás nélküli munkanap volt az iskolánkban, és a centenáriumi megemlékezést követően számos program közül választhattak tanulóink.

  2024. ápr. 8.


  FZ

  ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG A TÜRR ISTVÁN TECHNIKUMOT ÉS BENNE MINDEN TÜRRÖST!

  ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG A TÜRR ISTVÁN TECHNIKUMOT ÉS BENNE MINDEN TÜRRÖST!

  Különleges napja volt április 5-én pénteken a türrösöknek. Reggel 9 órakor a centenáriumi rendezvénysorozat záró ünnepségére került sor a dr. Pósta Sándor Sportcsarnokban, ahol az iskola összes tanulója és tanára mellett partnerintézményeink vezetői is együtt ünnepelték velünk az alapítás 100. évfordulóját.

  2024. ápr. 8.


  FZ


  Partnereink

  SZC logo

  Bajai Szakképzési Centrum


  Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum

  6500 Baja, Bácska tér 1.

  Telefon: + 36 79 524 670

  E-mail: titkarsag@turr.hu

  OM azonosító: 203028/015


  2024Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum