SZC logo

Bajai Szakképzési Centrum

OM kód: 203028/015 | 6500 Baja, Bácska tér 1.

Intézmény logo

Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2024. márc. 27.


FZ

  Pedagógia ágazatosok a Bajai EGYMI-ben

  2024. március 25-én délelőtt a 12. B pedagógia ágazatos tanulói, valamint a 9. B osztályból Mihálovics Maja és Szabó Bence tanulók, Makkosné Sörös Mária és Pálinkásné Berger Anikó tanárnők vezetésével szakmai tanulmányaikhoz kapcsolódóan intézménylátogatáson voltak a Bajai EGYMI-ben.

  Pedagógia ágazatosok a Bajai EGYMI-ben

  Itt Maja felolvasta versét, mely egy siket gyermek érzéseiről, világáról, valamint arról szól, hogy egy barát milyen sokat tehet azért, hogy az egészséges emberek el- és befogadják sérült társukat. Produkcióját Bence kísérte gitáron.

  Ezt követően közösen játszottunk a 7-8. osztályosokkal, majd megajándékoztuk őket egy-egy általunk készített nyuszis ujjbábbal.

  A program második felében megmutatták nekünk a fejlesztőiskolai intézményrészt, ahol gyógypedagógusok, konduktorok, gyógytornászok segítik a különleges eszközökkel felszerelt helyiségekben, mozgássérült és súlyosan fogyatékos gyerekek fejlődését.

  A tartalmas kétórás találkozó végén még megtekinthettük a speciális szakiskola intézményegység szakmai műhelyeit, ahol lakatos, kertész, konyhai kisegítő, faipari munkások előkészítő, illetve felkészítő képzése folyik.

  Köszönjük a Bajai EGYMI munkatársainak a szívélyes fogadtatásunkat!

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  ISMÉT DIGITÁLIS TÉMAHÉT A TÜRRBEN

  ISMÉT DIGITÁLIS TÉMAHÉT A TÜRRBEN

  Iskolánk idén is csatlakozott a digitális témahéthez.

  2024. ápr. 13.


  FZ

  04.05. TÜRR100 – A DIÁKÖNKORMÁNYZAT NAPJA

  04.05. TÜRR100 – A DIÁKÖNKORMÁNYZAT NAPJA

  Április 5, péntek tanítás nélküli munkanap volt az iskolánkban, és a centenáriumi megemlékezést követően számos program közül választhattak tanulóink.

  2024. ápr. 8.


  FZ

  ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG A TÜRR ISTVÁN TECHNIKUMOT ÉS BENNE MINDEN TÜRRÖST!

  ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG A TÜRR ISTVÁN TECHNIKUMOT ÉS BENNE MINDEN TÜRRÖST!

  Különleges napja volt április 5-én pénteken a türrösöknek. Reggel 9 órakor a centenáriumi rendezvénysorozat záró ünnepségére került sor a dr. Pósta Sándor Sportcsarnokban, ahol az iskola összes tanulója és tanára mellett partnerintézményeink vezetői is együtt ünnepelték velünk az alapítás 100. évfordulóját.

  2024. ápr. 8.


  FZ


  Partnereink

  SZC logo

  Bajai Szakképzési Centrum


  Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum

  6500 Baja, Bácska tér 1.

  Telefon: + 36 79 524 670

  E-mail: titkarsag@turr.hu

  OM azonosító: 203028/015


  2024Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum